Prakses apraksts

      

Psiholoģe – psihoterapeite  Baiba Miķelsone      

Jau strādājot klīnikā „Linezers” ķirurģiskaja nodaļā par medicīnas māsu un gatavojot slimniekus operācijām sapratu, ka ar manām zināšanām nepietiek. Slimniekiem nepietiek tikai izdarīt fiziskas manipulācijas, viņi vēlas ko vairāk – izrunāties. Kā to izdarīt profesionāli? Lai palīdzētu slimniekam un paši darbinieki „neizdegtu”. Šis jautājums mani uzrunāja arī vēlāk strādājot Rīgas Sociālajā dienestā. Bet atgriežoties ķirurģijas nodaļā, pateicoties nodaļas vadītajam V.Brūnam, kā arī manam tēvam Viktoram, es 1996.gadā sāku studēt psiholoģiju.

1999.gadā augstskolas pēdējā kursā dzirdēju atziņu, ka „psiholoģijas vilcienā mēs studenti esam pirmie” un mans ceļš psiholoģijā tikai sākās. 2000.gadā tika veidota apmācības grupa psihoorganiskajā analīze (POA). Tas ir psihoterapijas virziens, kurš apvieno sevī ķermeņa terapijas un psihoanalīzes konceptus. Par tiem vairāk var izlasīt www.poa.lv un sadaļā – raksti. Šajos četros gados es mācījos pie:

Kristīnes Cirheres, kura ir Gerdas Boisenas skolniece. Viņas pirma izglītība ir filoloģe. Pēc smagiem pārbaudījumiem Čīlē diktatūras laikā, „piedzimusi  no jauna” 40 gadu vecumā, pateicoties psihoterapeitei Gerdai Boysen, kas kļuva arī par viņas pirmo skolotāju Biodinamiskajā psiholoģijā. Vēlāk Kristine apguva arī Psihoorganisko analīzi  un Junga analīzi.

Žaklinas Bessonas (psiholoģe) , kura beigusi Ženēvas universitāti.

Ivs Bro iepriekš bija fiziķis, līdz saskāries ar psihoterapiju. Viņi abi ir vieni no Francijas Psihoorganiskās analīzes skolas dibinātājiem un pasniedzējiem.

No 2003.gada līdz 2005.gadam strādāju Rīgas  bāreņu sociālās rehabilitācijas un atbalsta centrā par psiholoģi. Paralēli darbam rehabilitacijas centrā 2004.gadā izveidoju privātpraksi.

Šobrīd piedāvāju:

 Individuālas konsultācijas – Rīgas Latviešu biedrības namā Merķeļa ielā 13 iepriekš piesakoties pa telefonu – 26385013

 Praktiskus seminārus – ja ir konkrēti Jums interesējoša tēma – zvaniet 26385013, – rakstiet psihologs@sadarbibasabc.lv – sadarbosimies